Which of my photographs is my favorite?

The one I`m going to take tomorrow.

Imogen Cunningham

autor

Trudno jest pisać o sobie, ale wypada się przedstawić odwiedzającym  tego fotobloga. Nazywam się  Przemek Kosiński. Fotografia jest dla mnie pasją, odpoczynkiem, przyjemnością i możliwością obcowania bliżej z przyrodą. Staram się spędzać z nią jak najwięcej czasu. Fotografia zawsze gdzieś przewijała się w tle od najwcześniejszych lat (pierwszy aparat Smiena 8m ;-), ale tak już bardziej na poważnie – można powiedzieć świadomie –  fotografuję od 2005 roku. Staram doskonalić swój warsztat fotograficzny i pomimo, że kilka swoich zdjęć uważam za udane, to najlepsze zawsze będzie to, „które być może zrobię jutro…”.

Tematycznie próbuję sił w fotografii krajobrazowej oraz w makrofotografii – jak to wychodzi – oceniajcie i oglądajcie na tym fotoblogu. Oczywiście inne tematy fotografii również przewijają się w moich zdjęciach. Gdzie fotografuję – tak naprawdę to wszędzie gdzie mnie „zaniesie” :-)  głównie jest to świętokrzyskie a szczególnie okolice Skarżyska-Kamiennej,  często też Beskid Niski – z racji moich rodzinnych stron. Wyjeżdżając poza Skarżysko staram się zawsze brać sprzęt bo nigdy nie wiadomo kiedy trafi się okazja do fotografowania.

Region świętokrzyski zafascynował mnie bardzo, z pięknymi lasami, rzekami a szczególnie duże wrażenie na mnie zrobiły dwa miejsca w okolicy: rzeka Kamienna i Rezerwat Świnia Góra, do nich często wracam i często je fotografuję.

Pasję swoją dzielę z grupą fotografików –    z Co-arto, razem tworzymy wystawy, publikacje, planujemy większe plenery oraz działamy na rzecz promocji regionu skarżyskiego.

Zapraszam na fotoblog i życzę miłego oglądania.

Przemek Kosiński